NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

By 11 Kasım 2020Kasım 16th, 2020Printotype

BU TEKNİK VERİLER NE ANLAMA GELİYOR?

 

Printotype scara kol teknolojisi sayesinde boyut oranına göre en çok baskı alanına sahip 3D yazıcıdır. Kartezyen basım sistemi kullanmadığı için hareket ederken daha az mesafe kat etmesi gerekir ve bu sayede motorları çok daha az ses çıkarır. Hızımız zaten piyasadaki en yüksek hızlardan biri, fakat altyapımız çok daha yüksek hızlara şimdiden hazır olduğu için yakın gelecekte yeni bir nozzle ürettiğimiz takdirde bunu kullanabilir veya istediğiniz başka bir nozzle da takabilirsiniz.

Kartezyen yazıcılar zaten maksimum hızlarında çalışıyorlar ancak printotype’ın boştaki hareket hızı 1000 mm / sn. Bir baskı için harcanan zamanın dörtte biri baskı yapılmayan boştaki hareket sırasında kullanıldığından printotype size toplamda ciddi bir hız kazandırır. Ayrıca bu nedenle baskı hacmi arttıkça baskı hızı da katlanarak artmaktadır.

Printotype kartezyen hareketlerde en az diğer yazıcılar kadar iyiyken baskıların çoğunluğunu oluşturan dairesel hareketlerde diğer yazıcıların asla ulaşamayacağı çok daha akıcı ve kesin sonuçlar doğurur. 20 mikrona kadar inebilen katman kalınlığımız ve X ile Y ekseninde ki 10
mikronluk step hareketlerimizle hassasiyet istediğinizde Printotype size asla yarı yolda bırakmaz.

Yakın zamanda Meta Industry’nin geliştirmekte olduğu pek çok eklenti ve modül piyasaya çıkacak. Printotype’a zaten sahip olan müşterilerimiz, Printotype aynı zamanda bir otomasyon robotu olduğu için aldıkları 3 boyutlu yazıcıları birer cnc/otomasyon robotuna dönüştürerek pek çok farklı fonksiyonu üstlenebilir hale getirebilecekler.

Filament kontrolü, otomatik tabla ayarı, ısıtmalı table, kamera, 7” dokunmatik renkli ekran, uzaktan Wi-Fi erişimi gibi pek çok özellik sayesinde Printotype size tam otomatik bir deneyim sunar.